ייצוג קטינים ובני נוער

סיטואציה בה קטין זומן או נעצר ונלקח לחקירה בתחנת משטרה הינה סיטואציה מורכבת ומלחיצה עבור הנער ועבור משפחתו. חקירתו באזהרה של קטין דורשת הבנה ורגישות מוגברים מצד רשויות החקירה ובוודאי מצד עורך-הדין המטפל בעניינו.

טיפולו של עורך-הדין בקטינים ובבני נוער, הן בשלב החקירה המשטרתית והן בהליך הפלילי בבית-המשפט לנוער, מחייב, לטעמי, רגישות מיוחדת; היכרות מעמיקה של זכויות הקטין בהליך הפלילי כפי שבאה לידי ביטוי בחקיקה ובפסיקה; ובוודאי ראייה מערכתית והיכרות עם שירות המבחן לנוער וגורמי הטיפול ועם האפשרויות העומדות לנער העומד לדין.

בהליך פלילי בו מעורב או נחשד נער יש מקום להגנה מוגברת ועל הקפדה על זכויותיו הן מול המשטרה והן מול התביעה ובתי המשפט לנוער. לא בכדי קיים חוק ספציפי המסדיר את מעמדו של הקטין בהליך הפלילי (חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול)).

בייצוג בני נוער משרדנו שם דגש על רצון הלקוח, מצבו המיוחד, האפשרויות המשפטיות והטיפוליות העומדות על הפרק, כל זאת תוך התבוננות קדימה לעתידו של הנער ולגיוסו לצה"ל.

למשרד ניסיון רב שנים בייצוג בני נוער וקטינים בבתי המשפט לנוער, בשילוב הידברות עם גורמי התביעה ושירות המבחן לנוער ובשים לב לצרכיו ולרצונו של הקטין העומד לדין.

עו"ד אלעד גויגולד משמש כמרצה בהתנדבות בבתי ספר בנוגע לזכויות הקטין בחקירה ובהליך הפלילי וכן כמנחה סטודנטים בקליניקה לייצוג בני נוער.